Bir Sayfa Seçin

Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz tüm konuların cevaplarını bulabilirsiniz.

Winfluenced Nedir?

Winfluenced, markalar ve içerik üreticilerinin bir araya geldiği bir pazarlama platformudur. Yayıncıların, hakkında içerik üretmek istedikleri ürünler ve markalara rahatlıkla ulaşabildikleri, markaların da ölçeklenebilir şekilde bir çok yeni ve etkin reklam modeline erişimlerini sağlayan bir platformdur.

Neden Winfluenced İle Çalışmalısınız?

Winfluenced ile Türkiye’nin en prestijli markaları ile güven ile çalışabilirsiniz. Bu markalar ile zaten entegre olmamız sebebiyle, tüm kontrat, iletişim ve muhasebesel süreçleri tek noktadan çözüp, markalar adına değer yaratarak, gelir elde edebilirsiniz. Bu iş alanında partneriniz olarak Winfluenced’ı seçerseniz; Türkiye’nin bu konuda en tecrübeli ekibi, en gelişmiş teknolojisi, ve en iyi gelir getiren markaları ile çalışma fırsatı yakalarsınız.

Winfluenced nasıl çalışır?

Platformumuza başvurunuzu tamamlayıp, hesabınız onaylandıktan sonra, platformumuzda bulunan tüm markalara başvurabilir, onay almanız sonrasında, markalarda beğendiğiniz ürünlerin linklerini, link kısaltma (üretme) servisimiz ile kısaltarak, yayıncı (takip) linkinizi kopyalayıp, platformumuza kaydettiğiniz reklam alanlarında paylaşabilirsiniz. Platformumuz yayıncı linkiniz vasıtasıyla, markaların sitesine giden tüm kullanıcıların satışlarını takip edip, sizlere gerçek zamanlı raporlama yapar.

Winfluenced'a Nasıl Katılabilirim?

Influencer Kayıt adresi üzerinden kayıt olabilirsiniz. Markalarımızın güvenliği için kısa süren bir onay sürecinden sonra, platformumuza ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz.

Winfluenced'a Katılmam İçin Ön Koşullar Nedir?

Paylaşmak istediğin ürün veya servislerin linklerini paylaşabileceğiniz, website, mobil uygulama veya sosyal medya hesaplarınız bulunması gerekmektedir. En önemlisi başvurunuzda belirtmeniz gereken bu mecraların yetişkin, siyasal, nefret, ölüm, kumar veya vahşet haber ve mesajları gibi içerikler içermemesi gerekmektedir.

Birden Fazla Websitem Var. Platformunuzda Ayrı Hesaplar Açmam Gerekir mi?

Hayır, tek hesap üzerinde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Tüm mecralarınızı bize bildirmiş olduğunuzdan ve link üretirken hangi mecra paylaştığınızı source kısmına girdiğinizden emin olun.

Markaların Başvuruyu Onaylama Süresi Ne Kadar?

Eğer bir marka ön koşullu (yayıncı onaylıysa) ise ve tüm çalıştığı partnerleri görmek, incelemek, ve onaylamak istiyorsa bunu belirli sıklıklarla yapmaktadır. Markaların yoğunluğuna göre dönemsel olarak onay süreçleri uzayabilmektedir. Onay süresi ortalama 3-5 iş günü olmakla beraber 1-2 iş günü arası da sürebilir, eğer marka beyan ettiğiniz mecrayı pazarlama aktiviteleri çerçevesinde uygun bulmadıysa başvurunuzu reddedebilmektedir.

Yeni Açılan Markalardan Nasıl Haberdar Olacağım? Markaların İndirim ve Kampanyalarının Bilgisini Nereden ve Nasıl Bulabilirim?

Yeni açılan marka ya da mevcut markaların kampanya bilgilendirmelerini düzenli olarak size mail yoluyla gönderiyoruz. Kampanya, indirim, promosyon, vb. bilgilendirmeleri de hem mail yoluya hem de instagram hesabımız üzerinden düzenli olarak paylaşıyoruz. Bu sebeple uygulamamız çıkana kadar hem mailinizi hem de instagram sayfamızı düzenli olarak takip etmeniz bizim için çok önemli.

Winfluenced İle Nasıl Yayıncı Linki Üretebilirim?

Link oluşturma rehberimiz üzerinden detayları inceleyebilirsiniz. (Marka onayınız geldikten sonra linki sizinle paylaşacağız.)

Link Oluşturmama Neden Gerek Var? İstediğim Ürün Ya da Kategorinin Linkini Direkt Kopyalayıp - Alıp Paylaşamaz mıyım?

Link oluşturma rehberimizde yer alan tekli ve çoklu link oluşturma araçlarımız üzerinden sosyal platformlarda (instagram, facebook, youtube, tiktok, telegram, whatsapp vb.) linklerinizi paylaşılabilir bir formata dönüştürmeniz gerekiyor. Paylaşmak istediğiniz her ürün/ kategori linkini influencer link formatına dönüştürmeniz gerekir ki satışlarınızı takip edebilelim. Link oluşturma dökümanımızda yazan yönlendirmeler doğrultusunda linklerinizi oluşturabilirsiniz.

Hangi Linkleri Influencer (Takip Linki) Formatına Dönüştürebilirim/ Dönüştüremem?

Ürün linkleri ve kategori linklerini dönüştürebilirsiniz. Marka sayfasındaki arama motorunu kullanarak ve filtreleme özelliğini kullanarak yönlendiğiniz sayfaların linkini dönüştüremiyorsunuz. Ayrıca influencer (takip) linkine çevirmek istediğiniz ürün liklerinde “?” ile başlayan ve “UTM” gibi parametrelerin linkin içinde olmadığından emin olmanız gerekir.

Ürettiğim Linkleri, Hangi Platformlarda Paylaşabilirim?

Ürettiğiniz linkleri başvurunuzda da beyan ettiğiniz instagram, youtube, facebook, telegram, whatsapp, tiktok, twitter, twitch ve benzeri tüm sosyal platformlarda paylaşabilirsiniz.

İstediğim Ürünü Paylaşabilir miyim?

Evet, kullanıcılarınızın ilgisini çekebilecek, tıklamaları ve satın alma ihtimali daha yüksek olacak, stoğu tükenmemiş, avantajlı ürünleri seçmeniz kazancınızın artması için en doğru yöntem olacaktır. Sizlere marka bazında kampanyaların ve avantajlı fiyatları olan ürünlerin linklerini sık sık markalardan iletiyor olacağız, lütfen mail ve diğer kanallardan yapacağımız yönlendirmeleri takip edin.

Markaların Sayfalarına Yönlendirdiğimiz Kişilerin Satışlarından Ne Kadar Komisyon Kazanacağım?

Her markanın komisyon oranı değişiklik gösterebiliyor. Markaların kampanya bilgilerini, komisyon oranlarını ve platformumuza dahil olan yeni markaları, ilgili hesap yöneticiniz ile görüşerek öğrenebilirsiniz, instagram sayfamızı da düzenli takip etmenizde fayda var, güncellemeler ve bilgilendirmeler kapsamında aktif olarak kullanıyoruz sayfamızı. Tüm sorularınız için ise her zaman [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Çalıştığınız Markaların Hediye Çeki Sistemi/ Bonus Kurgusu Var mı?

Çalıştığımız markaların her birinin farklı bonus ve hediye çeki kurguları var ve bu kurgular dönemsel değişiklik gösterebiliyor. Bazen satış komisyonu haricinde bir kurgu olmayadabiliyor. Markalara başvuru sürecinizde ilgili markanın hediye çeki ve bonus kurguları hakkında ekibimiz sizi bilgilendiriyor olacak.

Linkime Tıkladıktan Sonra Kaç Gün Boyunca Alışverişler Bana Yansıyor?

Linkinize tıklayarak calıstıgınız markanın sayfasına yönlenen kullanıcıların (marka bazlı değişse de genel olarak) 1 hafta boyunca yaptıkları alışverişleri takip ediyor ve bu alışverişlerden oluşan kazançları sizin linkinize yansıtıyoruz. Bu veriyi size yansıtırken kullanıcının bu 1 hafta süresince ilgili markanın başka bir reklam kanalına/ utm’ine tıklamamış olması gerekir. Başka bir linke tıklanması durumunda kullanıcıyı takip etmeyi bırakıyoruz.

Paylaştığım Ürün Dışında Bir Ürün Satın Alınırsa Komisyon Kazanıyor muyum?

Evet, markalar ile genel entegrasyonumuz bu şekilde. Başvurduğunuz kampanyanın koşullarını ekibimiz size iletecektir, aksi bir durum söz konusu olmadıkça tüm ürünlerden komisyon kazanabilirsiniz.

Ne Kadar Tıklama ve Kazancım Olduğunu Anlık Nereden Takip Edebilirim?

Gelir Ortakları sitesi üzerinden kendi giriş bilgileriniz ile girerek, raporlar sekmesinde tıklama, dönüşüm, dönüşüm oranı, sepet tutarı ve komisyonlarınızı, marka bazında istediğiniz zaman dilimleri arasında anlık olarak takip edebilirsiniz. Performans raporu kısmında seçili olan zaman Pacific saati olabiliyor, İstanbul saatini seçerek kontrollerinizi yapmanız gerekir.

Kazançlarımı Nasıl ve Ne Zaman Alabilirim?

Onaylanan kazancınızı, hesabınızda bize belirttiğiniz banka bilgilerinize her ay ayın en geç 15′ ine kadar yatırıyoruz, ya da kestiğiniz faturaya istinaden ödemenizi yapıyoruz. Ödeme vademiz 45 gün. Ör. Kasım ayı kazancınızı (yasal) iptal iade süreci kaynaklı olarak Aralık sonunda marka ile finalize ediyoruz, bu doğrultuda Kasım ödemenizi en geç Ocak ayının 15′ ine kadar almış oluyorsunuz.

Ödeme İçin Minimum Bir Limit Var mı?

Hakkettiğiniz onaylanan komisyon miktarı 100TL’nin üstüne çıktığında bir sonraki ay ödemesinde hesabınıza yatırılıyor.

Bekleyen Kazanç Nedir?

Bekleyen kazanç, sizin tarafınızdan yönlendirilmiş ve markaların henüz onaylamadığı satışlardan oluşan kazancınızdır. Markalar yönlendirdiğiniz kullanıcıların ürünlerin yasal iptal ve iade süresi bitmesini bekler ve akabinde satışlarınızı ve dolayısıyla kazancınızı onaylarlar. Bu süre içinde kazancınız beklemede kalır. (Türkiyede genel yasal iptal iade süresi 30 gündür.)

Onaylanan Kazanç Nedir?

Onaylanan kazanç, markalar tarafında, iptal iade sürecini tamamlamış ve marka tarafında onaylanmış satışlardan dolayı oluşan kazancınızdır.

Ay İçerisinde Neden Kazancım Düşüyor?

Ay içerisinde yönlendirdiğiniz tüm satışlar takip edilip, sizlere raporlarda ve bekleyen kazançlarda gösterilir. Markalar ile yaptığımız iptal iade sürecinde iptal veya iade olan satışlardan dolayı iptal edilen ya da kısmi iade sebebiyle azaltılan komisyonunuz ay içerisinde kazancınızın düşmesine sebep olur. Aslında kazancınız beklemeye alındığı için sadece onaylı satış raporunda gözükmemektedir. Hangi satışların beklemeye alındığını yine gerçek zamanlı dönüşüm raporlarından görebilirsiniz.

Hangi Durumlarda Kazancım Onaylanmaz?

Kazancınız iptal iade sebebiyle, aldatıcı çalışmalar yapılması, başvurunuzda kullandığınız ve onaylanmamış mecralar kullanılması, markaların yazılı kurallarına uyulmaması durumlarında kısmi olarak ya da tamamen iptal edilir.

Arkadaşlarımı da Sisteme Dahil Olmaları İçin Önerebilir miyim?

Tabii ki, başvuru formumuzu doldurup siteme kayıt olmaları yeterli olacaktır.